• 4 milióny predaných pneumatík
  • Dodanie do pneuservisu v rámci celej SR
  • Špecialista na pneumatiky od roku 1991
  • Expedícia v deň objednávky (do 14:00)
  • Vyhľadávanie podľa ŠPZ

2018 - ADAC - Test zimných pneumatík 175/65R14 a 205/55R16 (12 a 16 pneumatík)

Čo je to ADAC?

ADAC (Allgemeiner deutscher Automobilclub) je hlavná organizácia nemeckých motoristov so sídlom v Mníchove. Jej poslaním je "chrániť záujmy motoristov, podporovať motoristický šport a turistiku", ich pôvodna a najznámejšia služba je pomoc pri nehodách vrátane vrtuľníkovej záchrannej služby. Okrem toho vydáva mapy a plány a prevádzkuje rad stredísk pre bezpečnú jazdu. So svojimi 19,6 miliónmi členov (2017) je to najväčšia motoristická organizácia v Európe a po americkej AAA druhá na svete. Bola založená roku 1903 a má asi 1760 miestnych združení.

Bezpečnosť na cestách sa snažia ovplyvniť tiež testovaním pneumatík, zimných reťazí atď. Výsledky testov ADAC voľne zverejňuje na svojich webových stránkach adac.de. My vám prinášamé výsledky testov ADAC zimných penumatík 2018.

Zimné pneumatiky 175/65 R14

Test zimných pneumatík ADAC prebiehal tentoraz na vozidlách Ford Fiesta.

Model pneumatíkSuchoMokroSnehĽadOpotrebenieHlučnosťSpotrebaCelkové hodnotenie
Continental Winter Contact TS8602,31,71,82,52,03,52,22,1
Dunlop SP Winter Response 22,41,81,92,52,03,41,72,1
Firestone Winterhawk 32,02,62,32,52,03,31,82,6
Nokian WR D42,62,42,72,42,03,82,22,7
Goodyear UltraGrip 92,62,22,82,51,53,51,82,8
Debica Frigo 22,92,92,22,52,03,52,22,9
ESA Tecar Super Grip 92,52,42,92,52,03,31,62,9
Sava Eskimo S3 Plus2,92,92,22,52,03,52,12,9
Vredestein Snowtrac 52,32,92,22,52,53,91,82,9
Pirelli Cinturato Winter3,12,42,22,53,03,22,03,1
Semperit Master Grip 23,72,52,02,52,53,82,43,7
Nankang SV32,54,75,52,52,03,52,75,5

Zimné pneumatiky 205/55 R16

Testovanie prebiehalo na vozidle VW Golf, pneumatiky boli použité v rozmere 205/55 R 16, rýchlostný index H, teda 210 km/h.

Model pneumatíkSuchoMokroSnehĽadOpotrebenieHlučnosťSpotrebaCelkové hodnotenie
Continental Winter Contact TS 8602,52,11,92,52,03,01,72,2
Goodyear UltraGrip 92,32,12,02,52,03,31,82,2
Dunlop Winter Sport 52,32,31,92,52,03,32,12,3
Kleber Krisalp HP32,42,61,92,32,03,12,02,6
Michelin Alpin 52,02,42,72,51,03,62,42,7
Nexen Winguard Snow G WH22,32,62,72,51,53,22,52,7
Fulda Kristall Control HP22,52,72,82,32,03,62,12,8
Vredestein Snowtrac 52,32,81,92,52,53,61,82,8
Bridgestone Blizzak LM001 EVO2,12,42,92,31,03,61,92,9
Nokian WR D42,52,91,82,53,03,41,73,0
Yokohama BluEarth Winter V9052,92,53,12,52,03,42,03,1
Kumho Winter Craft WP513,23,32,22,52,03,12,63,3
Giti GitiWinterW13,53,31,82,32,53,42,23,5
Pirelli Cinturato Winter3,52,22,12,32,53,22,23,5
Semperit Speed Grip 33,62,32,62,32,53,12,13,6
Laufenn I FIT Ice2,25,52,22,51,53,51,75,5

Legenda: stupnica hodnotenia: čím menej, tým lepšie

stupnica ADAC celkového hodnotenia: veľmi dobrá, dobrá, uspokojivá, postačujúca, nedostatočná

Zdroj: https://www.adac.de/

Nicholtrackt s.r.o Veľkoobchod s pneumatikami.
Fiľakovská 24 Lučenec SK 984 01
cislo infolinka horne $$ Predajna Nicholtrackt s.r.o Predajna Nicholtrackt s.r.o
Nicholtrackt s.r.o
Fiľakovská 24 Lučenec SK 984 01
cislo infolinka horne Predajna Nicholtrackt s.r.o
2018 - ADAC - Test zimných pneumatík 175/65R14 a 205/55R16 (12 a 16 pneumatík) nicholtrackt.sk > 2018 - ADAC - Test zimných pneumatík 175/65R14 a 205/55R16 (12 a 16 pneumatík)